Kapitola .1

1. července 2017 v 15:03 | Matyáš Packun |  Dobrodružství Ledové hvězdy
Bylo teplé ráno. Vločka vstávala a Sněhový měsíc už svolával klan. Náš klan. Gepardaklan. Svolával takhle: Všichni válečníci, učedníci, matky, koťata i starší pojďte k Velké bříze a poslouchejte. Vločka tedy šla k Velké bříze. Tam na klan čekaly zlé zprávy. Milý klane obávám se, že na nás zaútočí Zrcadlovýklan. Vločka překvapením otevřela pusu a zavolala Fouska. V doupěti učedníků si povídali o tom že už brzy budou Válečníci.

V klanu je jich jenom sešt a to ještě počítala velitele a jeho zástupce.
Doupě šel navštívit Ohnivý vichr a odvedl si Vločku na útes. Pak se jí zeptal: Přemýšlela jsi někdy kdo je tvůj otec? Vločka řekla že je prý mrtvý A víš kdo to byl? Ne. řekla Vločka. Je naživu. řekl Ohnivý vichr a poslal jí do učednického doupěte Vločka váhavě odešla.

Bylo horko. Slunce pálilo tak jak to ještě Vločka nezažila. Šla se podívat do školky, narodilo se totiž kotě. Jmenovalo se Tlapkokotě. Drželo se u Jasenky jako přísavka. Vtom Rudá mlha vyběhla ven z léčitelského doupěte. Sněhový měsíci! zasípala. Mám věšdbu! Sněhový měsíc okamžitě vyběhl z doupěte. Zdálo se mi o Srdcenovémklanu a o Tlapkokotěti. Byl to záhadný sen. A nesmyslný! odsekl Sněhový měsíc. Srdcenovýklan je jen pohádka pro koťata! Ale Vločka je skoro vůbec nevnímala, pořád měla zvláštní pocit z toho včerejška, jak Ohnivý vichr může vědět jestli její otec žije nebo ne? Mohl být Ohnivý vichr její otec? Ale ne! No jo, ale odkud má ty flíčky? Ne! To už by si dávno něčeho všimla. Ale vždyť si na nikom nevšimla nic ani do teď. Mohl snad být její otec samotář? Nebo ještě hůř, snad z jiného klanu? Přes to všechno nemohla potlačit svoji neskutečnou zvědavost a proto zašla za Ohnivkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama